[ ]
 
 
خلاصه ای از نقدهای رسانه ای "کاراگاه دروغگو"
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*

در این پست خلاصه ی نقد های رسانه های اینترنتی از "َکاراگاه دروغگو" را جمع آوری کرده ایم. سعی کردیم تعادل بین نقد های مثبت و منفی را حفظ کنیم. توجه داشته باشید که این نقد ها چه مثبت و چه منفی به منظور ارائه ی دیدگاه های مختلف انتخاب شدند. 

Den of Geek
پنهان کاری کلمه ی کلیدی "کاراگاه دروغگو" بود از تبدیل یوروس به ای، فیث و روانشناس گرفته تا تئاتر عمومی فروپاشی روانی شرلوک و جعل تجربه نزدیک به مرگ وهمین طور پنهان شدن کالتورن اسمیت، قاتل زنجیره ای  در ملا عالم (دو چیزی که از قضا ما را به یاد قسمت اول می اندازند). موفقیت این قسمت به خاطر مخفی نگه داشتن این رازها بود. و همین طور به خاطر کارگردانی نیک هوران...استایل این قسمت از ترفندهای خلاقانه برای روایت داستان و نه فقط مزین کردن آن استفاده کرده بود که از انتقال های زیاد و صفحه ی شلوغ "َشش تاچر" بهتر بود. سکانس اسلوموشن کیف دستی، برد اعلانات آشپزخانه که از هیچ پدیدار شد و تدوین هوشمندانه (شرلوک خمار بود پس ما هم همین طور) وقار و غافلگیری که کارگردانی سریال به آن معروف است را بازگرداند.

IGN
یک قسمت تا پایان فصل چهار باقی مانده است و به نظر می رسد رابطه ی هلمز و واتسون بالاخره ترمیم شده است. معرفی شخصیت مرموز و خطرناک یوروس به نظر می رسد مسیر جسورانه ای برای قسمت آخر باشد.  پرده برداری اصولی او در مقابل جان یکی از بهترین لحظات این فصل بوده است و بی صبرانه منتظریم در مورد این شخصیت و گذشته ی پرتنشش با برادران هلمز بدانیم.  در آن واحد، به نظر می رسد که بعید است بازگشت موریارتی در پایان نفسگیر سه سال پیش مطرح شود، اما امید به اینکه این قسمت از شخصیت منفی جدیدش بهره ببرد و این فصل را در اوج به پایان برساند.

Screen Rant
جهش منطقی بزرگیست که بشود باور کرد کالورتن همان کسی که این قسمت می خواهد باشد، حتی وقتی که تنها هدفش انحراف از پیچش داستانیست که خواهر شرلوک ظاهراً بخشی از نقشه ی موریارتی برای انتقام گرفتن بعد از مرگ است. در مجموع، کاراگاه دروغگو مخلوطی از لحظات سرگرم کننده ی منحصر به فرد سریال شرلوک است و سریالی که برای دستیابی به پایانی غافلگیرکننده، بیش از حد تلاش می کند.

AV Club
"کاراگاه دروغگو" آن قدر خیره کننده پیش می رود که ممکن است کمبودهاش به چشم نیایند. این قسمت حاوی دیالوگ های شلاقی بهترین قسمت های فصل های قبل، ارتباط هوشمندانه ی داستان شخصیت ها و داستان های اصلی که قسمت هایی مثل "سقوط رایخنباخ" را جذاب کرده بود و یک شخصیت منفی - در واقع دو تا - است که با موریارتی اندرو اسکات رقابت می کند (شاید یکی از آن ها از او سبقت بگیرد). چندین پیچش داستان خوب دارد، بعضی از آن ها برای کسانی که داستان های اصلی را خوانده اند آشناست و بعضی نه. این قسمت احساساتی، خنده دار و تاثیرگزار و هوشمندانه و خلاصه فیلم نامه ی محشری است. اما چون از همه جهت خوب است دلیل نمی شود که کاملا موفق باشد و فیلم نامه ی موفات جایی که مهم است کمی افت می کند. انگار که به خاطر استعداد چشمگیرش نمای کلی را نمی بیند. این داستان هلمز و واتسون است که وقت اضافی برای همه چیز دارد به جز آنها.

Independent 
جونز یک سریال خوش ساخت تلویزیونی را به مرحله ای بالاتر از خودش ارتقا داد. اینکه بتوانیم زودتر از خود سریال اتفاقات را حدس بزنیم اهمیت نداشت. این بخشی از جنبه ی سرگرم کننده ی هوشمندانه و خودسرانه سریال بود. دقیقا تا پایان، این قسمت با معرفی یک هلمز مونث که قبلا فرض کرده بودیم روان شناس واتسون، "ای" دردسرساز یا الیزابت و یا دختر افسرده و ترد شده ی اسمیت است، امکان غافلگیری اش را حفظ کرده بود. البته، هنوز هم مطمئن نیستیم که "ای" چه بود. 

Digital Spy
کاراگاه دروغگو یک معمای غیرمعمول است و هر کسی را که دوست دارد سریال در مورد دردسرهای جان و شرلوک در حین حل پرونده باشد بدون شک ناامید خواهد کرد. اما به هر حال معمایست که تا لحظات آخر با انتظاراتمان درباره ی داستانی که موفات می خواد بگوید بازی می کند. آیا این داستان دشمن ظاهرا شکست ناپذیر و مسیرهای هولناکی که قهرمانانمان برای متوقف کردنش باید بپیمایند؟ یا داستان شرلوک تحت تاثیر مواد است که چطور اشتباه کرده بود؟ ممکن است کالورتن اسمیت بی گناه باشد، اگرچه شخصیت فوق العاده چندش آوریست؟ به خاطر موفات و اجراهای فوق العاده ی همه ی بازیگران عالی این سریال است که هر کدام از این احتمالات قابل باور است. ما مجذوب تمام پیچ و تاب های این سفر گیج کننده می شویم.

Flickering Myth
توبی جونز آن قدر به زیبایی مشاعرش را از دست می دهد که کمی کلافه کننده است که فیلم نامه و محل دست و پای کالورتن اسمیت را بسته اند. او حتما باید از جولان در بخش بیمارستان خودش راضی باشد و ما هرگز قتل ها یا مقتول هایش را نمی بینیم (که عجیب است و اصلا رضایت بخش نیست) - فقط حرف است و خودنمایی...همین طور استفاده از خواهر هلمز یک حرکت ساده اما جسورانه بود - چیزی که قبلا در نظر گرفته نشده بود. همچنین هنوز اوبه عنوان شرینفورد معرفی نشده است سوالی که برای قسمت بعد می ماند. آیا شرینفورد برادر چهارم است؟ مکان است؟ سلاح است؟ حسی به ما می گوید که هفته ی آینده همه چیز با موریارتی گره خواهد خورد و به پایان خواهد رسید. جمعه 24 دی 1395ساعت : 10:49| نویسنده : مهرناز
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic