[ ]
 
 
نویسنده ها از آینده ی سریال شرلوک می گویند
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*


فصل چهارم شرلوک تمام شده - اما قدم بعدی چیست؟


در پایان "آخرین مسئله" قسمت آخر فصل چهار، بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن در 221 بی خیابان بیکر در حال حل کردن پرونده دیده می شوند.

در این سکانس، مونتاژی تاثیرگذار با صدای آماندا ابینگتون در نقش همسر از دست رفته ی جان پخش شد و آن دو در حال کاری که در آن مهارت دارند نشان داد.

علاوه بر این، این دو نفر در حال خروج از خیابان رتبن دیده می شوند که یادآور بازیگر خوب، بازیل رتبن است که در نسخه های 1930 و 1940 فیلم های سینمایی شرلوک هلمز بازی کرده است. 

به نظر نویسندگان سریال مارک گیتیس و استیون موفات، اتفاقات پایان "آخرین مسئله" می توانند آغازی جدید باشند.

اگر قرار است فصل پنجی باشد - و ظاهراً همه ی عوامل مایل به انجام این کار در آینده هستند - این پایان نقطه ی آغازی خواهد بود برای هملز بندیکت کامبربچ که به گفته ی نویسنده ها انسانیتی که در دل نبوغ کاراگاه است را کشف کرده است.

گیتیس توضیح داد: "قصد اصلیمون این بود که به اول برگردیم و به عنوان مردان جوان ببینیمشون... و از صفر شروع کنیم. اما به نظرم در واقع اتفاقی که افتاد این بود که ما داستان اینکه شرلوک هلمز و دکتر واتسونی که می شناسیم چطور به اینجا رسیدند رو تعریف کردیم. در واقع داستان پیشینه زندگیشونه و دلیلی که با خیابان رتبُن تمام کردیم این بود که اگر در واقع برگردیم - و دوست داریم که برگردیم - به راحتی می تونیم با کوبیدن در خونه شروع کنیم و شرلوک که به جان می گه "می خوای بیای بیرون بریم بازی؟" اونا به قهرمان هایی که می دونستیم هستن تبدیل شدند"

موفات اضافه کرد "فکر می کنم شرلوک بالاخره متوجه می شه که از یه جهتی قوی تر و باهوش تر از مایکرافته. اما نه به خاطر اینکه باهوش تره - هوشش کمتره - اما به خاطر اینکه احساساتش، روابطش با انسان های دیگه، دانایی که از روابطش کسب کرده قوی ترش می کنه. (شرلوک) متوجه این می شه چون زیاده روی یوروس که هیچ ارتباطی با چیزی نداره رو می بینه، او فقط مغزه. چیزی در مورد انسان بودن نمی فهمه. این باعث می شه به همه ی چیزایی که برای به دست آوردنشون تلاش کرده، چیزهایی که سعی کرده ازشون دور بشه و در مورد خودش انکار کنه همون چیزیه که باعث می شه قوی ترین باشه. اون به اندازه ی یوروس باهوش نیست، به اندازه ی مایکرفات باهوش نیست ولی همیشه در مقابلشون پیروز می شه چون بهتر و قوی تره. با این کار شبیه شرلوک هلمز بازیل رتبن و جرمی برت می شه، اونایی که باهاشون آشنا هستیم، مردهای دانای با تجربه... که همچنان ترسناک و سردند ولی احساساتی دارند که نمی شه انکارشون کرد"

در مورد اینکه فصل پنجی وجود خواهد داشت موفات اضافه کرد: " اگر این آخرین بار باشه - برنامه مون این نیست ولی احتمال داره، ممکنه - همین جا می تونیم تمومش کنیم. در فصل های قبلی نمی تونستیم تمومش کنیم چون همیشه با پایان های نفسگیر بزرگ تمومشون کردیم."

او گفت در فصل پنجم شرلوک و جان (همان طور که انتظار می رود) در حال حل پرونده هایی جنایی خواهند بود. 

موفات همین طور به رادیو تایمز گفت که او و گیتیس به ایده ی اضافه کردن تیتر "آغاز" در پایان "آخرین مسئله" فکر کرده بودند. او گفت با وجود اینکه با مضمون این قسمت همخوانی دارد،  در انتها تصمیم گرفتند که با این کار پایانش "خیلی سبک" می شد.

و البته باعث ایجاد سوالات بیشتر بیننده ها در مورد فصل پنجم می شد.

ترجمه از بیکر استریت

منبع: رادیو تایمز 

سه شنبه 28 دی 1395ساعت : 16:00| نویسنده : مهرناز
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic